XIV. Fiatal Írók Tábora
Ipolyság (ahy) 2012. július 25-29.
Szervező: Szlovákiai Magyar Írók Társasága
A tábor vezetője: Nagy Erika
Szerda, július 25.
17.00 Gyülekező és elszállásolás (Bentlakásos Szakmunkásképző, Kapitulská 15.)
18.00 Tábornyitó – Hodossy Gyula, az SZMÍT elnöke
18.10 Vacsora
19.10 A FÍK szárnyalása – beszámoló
20.00 A könyv utóélete: Grecsó Krisztián: Mellettem elférsz (moderátor: Csapody Kinga)
21.30 Nosztalgiaparádé képekben
Csütörtök, július 26.
8.30 Reggeli
9.00 Műhelymunka
13.00 Ebéd
14.00 Műhelymunka
15.00 Bende Tamás, Horváth Veronika, Mechiat Zina: Kritikai attitűd
16.30 Antal Balázs: Versek a Halál margójáról - Málik Roland költészetéről
17.30 Felolvasás: Bodnár Dániel, Császi Enikő, Fodor-Nagy Gergely
18.00 Internetes lapbemutató: Szőrös Kő (Balázs F. Attila főszerkesztő, Z. Németh István szerkesztő)
19.00 Vacsora
20.00 A könyv utóélete - Garaczi László: Mintha élnél, Pompásan buszozunk, Arc és hátraarc
moderátor: Csapody Kinga
21.00 Internetes lapbemutató: Ambroozia (Sütő Csaba András)
Péntek, július 27.
8.30 Reggeli
9.00 Műhelymunka
11.30 Csehy Zoltán: A kritikus anatómiája – beszűkült térben
13.00 Ebéd
14.00 Németh Zoltán: Töredékek a kritikáról: (Beszélgetés kritikaírásról, illetve a kritika lehetőségeiről)
15.30 N. Tóth Anikó
16.30 Internetes lapbemutató: Bárka (Elek Tibor főszerkesztő, Farkas Wellmann Éva)
17.30 Pegazus Alkotópályázat kiértékelése és a díjak ünnepélyes átadása
19.00 Vacsora
20.00 Internetes lapbemutató: Prae (Balog Endre főszerkesztő)
Szombat, július 28.
8.30 Reggeli
9.00 Műhelymunka
11.30 Lapbemutató: Palócföld (Mizser Attila főszerkesztő)
13.00 Ebéd
14.00 A könyv utóélete – Kukorelly Endre (Ezer és 3, Reggel az egyik istennő, Samunadrág)
moderátor: Juhász Katalin
15.30 Kérdezz-felelek: Szöllőssy Balázs, Németh Dorka, Varga Betti, Neszlár Sándor (FISZ tagjai)
17.00 Műhelymunka
19.00 Vacsora
20.00 Gálaműsor - A táborban született művek előadása, értékelése és díjazása
Vasárnap, július 29.
9.00 Reggeli
10.00 Táborbontás
Előadások és műhelymunkák helyszíne: Bartók- téri zsinagóga
Csapatok és mentorok:
Hizsnyai Zoltán
Bende Tamás
Bényi Klaudia
Rajkovics Péter
Horváth Veronika
Vojakovic Cyntia
Czucz Enikő
Vörös Gergely
Juhász Katalin
Takács Zsuzsi
Németh Dorka
Császi Enikő
Fodor Nagy Gergely
Tóth Timea
Nagy Csilla
Bodnár Dániel
Z. Németh István
Baka Patrik
Sipos Janka
Mucha Attila
Puzsér Zsuzsa
Vida Nikolett
Guzák Klaudia
Csillag Lajos
Csapody Kinga
Bódis Attila
Hizsnyai András
Koncz Csilla
Nagy Krisztián
Paluska Zsuzsa
Hajtman Kornél
Támogtatja a Szlovák Köztársaság Kormányhivatala és a Nemzeti Kulturális Alap