Üdvözöl a(z) SZLOVÁKIAI MAGYAR ÍRÓK TÁRSASÁGA!
Hungarian Slovak 
 FŐOLDAL | TAGJAINK | ALAPSZABÁLY | TISZTSÉGVISELŐK | DÍJAINK | ELÉRHETŐSÉGEINK | SZPONZORAINK |
Opus - szlovákiai magyar írók folyóirata
Arany Opus Díj - főoldal
Jócsik Lajos-breviárium
Díjazottak
Szociális Alap
Opusonline
Szolgáltatások
· Híreink
· Rovatok
· Irodalomórák
· Rendezvények
· Pályázatfigyelő
· Kritikák
· Köszöntők
· Könyvajánló
·Fiatal Írók Köre
· Fiatal Írók Rovata
· Arany Opus Díj
· Jubilánsok
· Hazai magyar Lap-és Könyvkiadók ajánlata
· Képgaléria
· Emlékhelyeink
· Rólunk írták
· Hírek archívuma
· Linkajánló
· Keresés
· Jelentkezési lap
·Választmányi határozatok
Naptár
Október
Vas Hét Ked Sze Csü Pén Szo
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  
Szavazás
Mit gondolsz a weboldalunkról?

Nagyon jó!
Elég jó...
Nem elég jó...
Nagyon rossz!



Eredmények
Szavazások

Szavazat 28349
Linkajánló
 A Katedra szépírói pályázat eredményhirdetése

Pályázatfigyelő
2006 végén zárult le a Katedra szépírói pályázata, amelyre az alapiskolások alsó és felső tagozatosai jelentkezhettek. Az eredményhirdetésre pedig a közelmúltban került sor.



A Katedra Alapítvány, a Szlovákiai Magyar Írók Társasága és a Katedra folyóirat szerkesztősége dr. Pomogáts Béla Széchenyi-díjas irodalomtörténész, író fővédnökségével hirdette meg a pályázatát a lapban, a már említett kategóriákban. Nevezni bármilyen művel, bármilyen témában lehetett 2006. november 10-ig. Az írásokat háromtagú szakmai zsűri bírálta el, melynek elnöke Zalán Tibor József Attila-díjas költő, tagjai pedig Hizsnyai Zoltán József Attila-díjas költő és Kulcsár Ferenc Madách Imre-díjas költő volt.

A két kategóriában a következő helyezések születtek:


I. kategória - vers

1. díj: Prešinská Bianka (Bartók Béla Magyar Tannyelvű Alapiskola, Nagymegyer, felkészítő: Varga Éva)
(A többi díj nem került kiosztásra.)


I. kategória – próza

1. díj: Szvorák Lilla (Ifjúság utcai alapiskola, Fülek, felkészítő: Kuzma Adrienn)
2. díj: Šiška Dávid (Bartók Béla Magyar Tannyelvű Alapiskola, Nagymegyer, felkészítő: Užák Andrea)
3. díj: Nagy Viktória (Bartók Béla Magyar Tannyelvű Alapiskola, Nagymegyer, felkészítő: Szakál Andrea)


II. kategória – vers

1. díj: Wurczell Balázs (alapiskola, Baka, felkészítő: Szafics Edit)
2. díj: Patai Boglárka
3. díj: Nagy Boglárka (Széchenyi István Magyar Tannyelvű Alapiskola, Felsőszeli, felkészítő: Morovics Ibolya).

II. kategória – próza

1. díj: Evanič Rita (Marianum Magyar Tannyelvű Egyházi Iskolaközpont, Komárom, felkészítő: Nagy Zsuzsanna).
2. díj: Szomolai Csilla ( Széchenyi István Magyar Tannyelvű Alapiskola, Felsőszeli, felkészítő: Morovics Ibolya).
3. díj: Pintér Zsuzsanna (Bartók Béla Magyar Tannyelvű Alapiskola, Nagymegyer, felkészítő: Horváth Ildikó).


Mindkét kategória első helyezett írásait a Katedra folyóirat leközli.




 
Kapcsolódó linkek
· Több hír: Pályázatfigyelő
· Több hír: szmit


Legolvasottabb hír ebben a rovatban:
Pályázatfigyelő:

A Katedra szépírói pályázat eredményhirdetése

Hír értékelése
Értékelés: 3.66
Szavazat: 3


Értékeld ezt a hírt:

Kiváló
Nagyon jó
Jó
Átlagos
Rossz

Parancsok

 Nyomtatható változat Nyomtatható változat





Web site powered by PHP-Nuke
All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters, all the rest © 2005 by me.


Oldalkészítés: 0.09 másodperc